Polityka Cookies


Stowarzyszenie Historyczne "Bataliony Obrony Narodowej"
Piknik rekonstrukcyjno - historyczny "ŻAR 1939" - zaproszenie
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 12:41

W imieniu organizatorów tj. Muzeum Regionalnego w Bełchatowie i  Stowarzyszenia  Grupa Rekonstrukcji Historycznej 84. Pułku Strzelców Poleskich serdecznie zapraszamy na kolejną edycję pikniku rekonstrukcyjno - historycznego do Bełchatowa. Honorowym patronatem imprezę objęła Prezydent Miasta Bełchatowa Pani Mariola Czechowska.

W tym roku inscenizacja historyczna  nosić  będzie nazwę "ŻAR 1939". Odbędzie się w dniu 18 sierpnia 2018 roku w parku za Muzeum Regionalnym w Bełchatowie, rozpoczęcie imprezy  około 17:30.

Po raz kolejny na zaproszenie Kolegów  ze Stowarzyszenia  Grupa Rekonstrukcji Historycznej 84. Pułku Strzelców Poleskich w inscenizacji historycznej udział wezmą członkowie Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej z Wielunia.

Do zobaczenia w Bełchatowie !

 

Ze szczegółami możecie zapoznać się na poniższym plakacie :

 

 

 
Piknik Militarny w Skansenie - zaproszenie
sobota, 04 sierpnia 2018 17:32

W dniu 12 sierpnia 2018 roku w Skansenie Rzeki Pilicy (filii MCK) w godzinach 12:00 do 18:00 odbędzie się Piknik Militarny. Punktem kulminacyjnym będzie inscenizacja historyczna zatytułowana : " Atak czerwonoarmistów na strażnicę KOP - 17 września 1939 roku ".

Tak organizatorzy opisują inscenizację historyczną mająca się rozegrać w niedzielę : W Skansenie odtworzony zostanie epizod nawiązujący do jednego z wielu  przykładów obrony strażnicy KOP przez jej załogę, po zdradzieckim ataku ZSRR na Polskę 17 września 1939 r.

W roli strażnicy wystąpi budynek tzw. brogu a jako żołnierze KOP zaprezentują się rekonstruktorzy z SRH „Batalion Tomaszów” – sekcja polska, wspomagani przez kolegów ze Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej „Wieluń”.

Natomiast czerwonoarmistów zagrają rekonstruktorzy z Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Sałdaty”. Nie zabraknie również rekonstruktorów z sekcji niemieckiej SRH „Batalion Tomaszów”.

Na zaproszenie Kolegów ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Batalion Tomaszów w  "Pikniku Militarnym w Skansenie" wezmą udział członkowie Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej z Wielunia.

W imieniu Organizatorów zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej nadchodzącej imprezie, która oprócz inscenizacji historycznej pełna będzie wielu atrakcji i niespodzianek.

O szczegółach można przeczytać poniżej  :

http://tomaszow.pl/piknik-militarny-w-skansenie/

 

 

 

 


 
IX Odyseja Historyczna Leszczynek 2018 - relacja z imprezy
środa, 25 lipca 2018 09:35

Zlot Grup Rekonstrukcji Historycznych "Odyseja Historyczna" Kutno to impreza, na której spotykają się grupy rekonstrukcyjne z przeróżnych epok.

Obok wojsk amerykańskich można spotkać samurajów, Indian, rycerzy oraz żołnierzy z frontów I i II wojny światowej.

W dniach 21,22,23 lipca członkowie naszego Stowarzyszenia wzięli udział w IX odsłonie Odyseji Historycznej w Leszczynku koło Kutna.

Przedstawiamy kilka zdjęć, choć żeby poczuć atmosferę panującą na tej imprezie, koniecznie trzeba przyjechać do Leszczynka i osobiście podziwiać pasję tak wielu ludzi.

 

 

 

 

ZS

 

 

 
SHBON na wileńskiej Rossie.
niedziela, 15 lipca 2018 20:16

W miniony weekend  kolega Dawid członek Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej z Wielunia odwiedził Wilno. Podczas zwiedzania miasta zawitał także na wileńską Rossę, by tam udać się na cmentarz.

Cmentarz Na Rossie jest jedną z czterech polskich narodowych nekropolii. Zespół cmentarny składa się ze Starej Rossy powstałej w 1769, Nowej Rossy znajdującej się po drugiej stronie ulicy Listopadowej pierwsze pochówki w roku 1847, Cmentarza Wojskowego powstałego w 1920 oraz mauzoleum „Matka i Serce Syna”.

Relacja fotograficzna przygotowana przez kolegę Dawida obejmuje zdjęcia  nagrobków ze wszystkich części nekropolii. Ponadto na grobie-mauzoleum „Matka i Serce Syna” w imieniu własnym i stowarzyszenia Dawid złożył wiązankę kwiatów i zapalił znicz.

W czasie pobytu Dawid występował w koszulce organizacyjnej  Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej z Wielunia, przez co reprezentował stowarzyszenie i w sposób uroczysty oddał hołd poległym polskim żołnierzom oraz Polakom pochowanym na tym cmentarzu.

Dziękujemy koledze Dawidowi za pamięć i oddany hołd  oraz  relację fotograficzną.

Zdjęcie historyczne pochodzi ze strony : https://fotopolska.eu/


el-Gun

 
IX Odyseja Historyczna Leszczynek 2018 - szczegółowe informacje
środa, 11 lipca 2018 13:50

Kolejny tydzień to czas, w którym rozpocznie się już IX Odyseja Historyczna.

Już dziś znamy szczegółowy program tej trzydniowej imprezy, który organizatorzy przedstawili na tradycyjnym plakacie.

 

Plakat prezentujemy poniżej :

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 19 | Wszystkie 117250

SH "BON" na facebooku

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Banery

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
XHTML and CSS. | stat4u | Aktualny PageRank strony shbon.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO