Polityka Cookies


Stowarzyszenie Historyczne "Bataliony Obrony Narodowej"
Boczki 2011 - rekonstrukcja
niedziela, 06 lutego 2011 21:21

6 lutego br. 3 członków naszego stowarzyszenia brało udział w rekonstrukcji walk pomiędzy Armią Czerwoną a Wehrmachtem z stycznia/lutego 1945 roku. Impreza zorganizowana w miejscowości Boczki przez pana Jacka Kopczyńskiego przyciągnęła, mimo deszczowej pogody, dość liczną grupę widzów. Walki zakończyły się oczywiście zwycięstwem żołnierzy radzieckich, a w tym partyzantów, których to zagrali nasi grupowi koledzy.

 
Media o nas
środa, 12 stycznia 2011 21:41

Informacje o naszej działalności docierają już do lokalnych mediów. W najnowszym numerze Tygodnika Wieluńskiego znalazł się artykuł o naszej grupie. Dla tych, którzy nie mają dostępu do Tygodnika artykuł do przeczytania TUTAJ

 
Rekonstrukcja w Beleniu
wtorek, 16 listopada 2010 13:57

4 września 2010 roku odbyła się rekonstrukcja historyczna w Beleniu, która swoim scenariuszem nawiązywała do walk na linii rzeki Warty z września 1939 roku. Rekonstrukcja zaskoczyła widzów swoim rozmachem - takiego pokazu w Beleniu jeszcze nie oglądaliśmy. Wydarzenie zgromadziło rekordową liczbę widzów - inscenizację obejrzało kilka tysięcy osób. Imprezie towarzyszyły pokazy sprzętu wojskowego (zorganizowane przez 15. Sieradzką Brygadę Wsparcia Dowodzenia), zdjęć archiwalnych, militariów i pamiątek. W rekonstrukcji czynnie brali udział także członkowie naszego stowarzyszenia. Mamy nadzieję, że rekonstrukcja w Beleniu na stałe wpisze się do naszego kalendarza najważniejszych wydarzeń w roku.

 
Nadanie Gimnazjum nr 2 w Wieluniu imienia Wieluńskich Batalionów Obrony Narodowej
poniedziałek, 01 listopada 2010 13:03

1.09.2010 r. odbyła się uroczystość nadania imienia Wieluńskich Batalionów Obrony Narodowej Gimnazjum nr 2 w Wieluniu. W uroczystości tej uczestniczyli również członkowie naszego Stowarzyszenia, którzy we współpracy z mgr Hanną Olejnik-Mydlarz przygotowali wystawę tematyczną poświęconą wieluńskim jednostkom ON oraz walkom we wrześniu 1939 r. na terenie powiatu wieluńskiego.

 
Start strony
czwartek, 16 września 2010 13:09

Dziś, 16.09.2010 r. ruszyła strona SH "BON". Mamy nadzieję, że okaże się ona pomocna w znalezieniu niezbędnych informacji dotyczących naszego Stowarzyszenia oraz pozwoli zapoznać się z historią batalionów Obrony Narodowej.

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 następna > ostatnia >>

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 4 | Wszystkie 115415

SH "BON" na facebooku

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Banery

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
XHTML and CSS. | stat4u | Aktualny PageRank strony shbon.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO