Polityka Cookies


Stowarzyszenie Historyczne "Bataliony Obrony Narodowej"
XI KATYŃSKI MARSZ CIENI - juz w najbliższą niedzielę w Warszawie
środa, 04 kwietnia 2018 13:12

W najbliższą niedzielę, 8 kwietnia o godz. 15:00, spod Muzeum Wojska Polskiego ruszy XI Katyński Marsz Cieni, podczas którego w symboliczny sposób uczestnicy oddadzą hołd pomordowanym na Wschodzie Polakom. W Katyńskim Marszu Cieni już po raz piąty udział wezmą członkowie Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej z Wielunia. Będzie to ośmioosobowa reprezentacja naszego Stowarzyszenia.

Podczas XI Marszu pod Pomnikiem Katyńskim w Warszawie zapalimy znicze w intencji pomordowanych oficerów, a będą to ppor. Samuel vel Stanisław ROZENGARTEN 18 pułk artylerii lekkiej, ppor. Władysław LADRA 84 pp, ppor. rez. Nikodem FEINBERG 82 pp, ppor.Roman MALIŃSKI 27 pp, ppor. rez. Wilhelm DYWER BON „Przemyśl, ppor. Antoni Jan ALLERY 24 pp,ppor. Leon FERTAŁA 27 pp, st. post. Jan MIDEK Policja Państwowa.

 

Trasa Marszu: Muzeum Wojska Polskiego – Rondo de Gaulle’a – Trakt Królewski – Plac Zamkowy – Stare Miasto – ul. Freta – Rynek Nowego Miasta – Konwiktorska – Pomnik Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.

Organizatorem XI Katyńskiego Marszu Cieni jest Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław” i Instytut Pamięci Narodowej.

W imieniu Organizatorów zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym niepowtarzalnym marszu.

 

 

 
Zagraliśmy w 25 Finale WOŚP - Wieluń 2017
poniedziałek, 16 stycznia 2017 08:44

W dniu 15 stycznia 2017 roku po raz czwarty członkowie SHBON z Wielunia wzięli udział tym razem w jubileuszowym 25 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku Wielka Orkiestra grała na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Członkowie SHBON wraz z wolontariuszem czynnie uczestniczyli w zbiórce  na ulicach miasta w obrębie starówki. Tradycyjnie już występowali w  pełnym umundurowaniu i uzbrojeniu żołnierza Wieluńskich Batalionów Obrony Narodowej oraz aspiranta Straży Granicznej II RP.

Tegoroczna zbiórka w Wieluniu przekroczyła sumę 100000 złotych co szczególnie cieszy podczas  tego jubileuszowego finału.

Mamy nadzieję, ze nasz skromny udział w imprezie choć w niewielkim stopniu przyczynił się do tego, że ludzie w tym dniu byli bardziej hojni i chętniej  sięgali do swoich portfeli, przyczyniając się tym samym do wsparcia szczytnego celu.

W imieniu kolegów biorących udział w kweście dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz współpracującym z nami wolontariuszom za wspólną zbiórkę i mamy nadzieję, ze spotkamy się na kolejnym finale WOŚP, ale to już za rok.

 

el-Gun

Prasa i media internetowe pisały o wydarzeniu :

http://wielun.naszemiasto.pl/artykul/wosp-2017-wielun-zebral-ponad-100-tysiecy-zlotych-foto,3983638,artgal,t,id,tm.html

http://wdkwielun.pl/bez-kategorii/2017/01/zebralismy-rekordowa-sume-az-105-21886/

 

 

 

 

 
"VIII Odyseja Historyczna” Kutno – Leszczynek 2017_zaproszenie
poniedziałek, 09 stycznia 2017 22:17

Pomimo, że za oknami mroźna zima, ale już teraz informujemy o "VIII Odysei Historycznej" jaka rozegra się w dniach 21-23 lipca 2017 roku w Leszczynku koło Kutna.

 

 

Poniżej zaproszenie z oficjalnej strony :

" Czołem!

Z nowym rokiem powoli ruszamy z organizacją ósmej części naszego zlotu Odyseja Historyczna. Wbrew różnym plotkom i spekulacjom żyjemy, mamy się dobrze i wprawiamy w ruch naszą "odysejową" machinę :)
Termin tegorocznego zlotu to 21-23 lipca, ale oczywiście można przyjechać wcześniej, macie wtedy "park dla siebie" i można wybrać sobie najlepszą miejscówkę.
Zgłoszenia dokonać można poprzez stronę www.odysejahistoryczna.org.pl a w komentarzu pod tym postem wpisujemy dla potwierdzenia (tylko) nazwę grupy.
Jak co roku decyduje kolejność zgłoszeń - przyjmiemy nie więcej jak 1000 rekonstruktorów.
Jak zwykle jesteśmy otwarci na Wasze pomysły, sugestie i nowe tematy inscenizacyjne.

... aha ...wszelkie posty i komentarze nie związane z tematem zlotu będę usuwał :)

Proszę o udostępnienie tej wiadomości dalej :) Niech idzie w Świat!  "

Pozdrawiam
Rafał Ambroziak

 

W imprezie, weźmiemy udział po raz czwarty, a  reprezentacja Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej z Wielunia, zaprezentuje sylwetkę żołnierza Wieluńskich Batalionów ON i strażnika granicznego II RP.

Wykonamy dioramę, przedstawiającą przejście graniczne w miejscowości Gola nad Prosną .

Ze szczegółami możecie zapoznać na stronie organizatora http://www.odysejahistoryczna.org.pl/

oraz na Facebook-u https://www.facebook.com/groups/odysejahistoryczna/?fref=ts

W imieniu organizatorów już dziś zapraszamy wszystkich do odwiedzenia w tych dniach uroczego Leszczynka w gminie Kutno.

 

 

el-Gun

 
Prasa pisała o SHBON
sobota, 31 grudnia 2016 22:37

Na stronie Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej z Wielunia otwieramy nowy dział w MENU zatytułowany "Prasa pisała o SHBON".

Będziecie Państwo mogli tam znaleźć informacje zawarte w prasie, a dotyczące działalności naszego stowarzyszenia.

W archiwum zamieścimy artykuły, które ukazały się kiedyś, a opisywały nasze stowarzyszenie. Będzie to z pewnością swoista podróż do przeszłości i mamy nadzieje, że u wielu wzbudzi wspomnienia i przypomni czas,  który przeminął.  

Postaramy się w jak najkrótszym czasie uzupełnić archiwum w skany artykułów z mienionego okresu.

 

el-Gun

 
Pierwsze w Nowym Roku 2017 spotkanie SHBON z Wielunia - zaproszenie
piątek, 30 grudnia 2016 15:17

Koniec 2016 roku spowodował, że już dziś myślimy o kolejnych nadchodzących dwunastu miesiącach. Pierwsze spotkanie SHBON z Wielunia zaplanowaliśmy na 22.01.2017 r  na godz. 11:00  tradycyjnie w Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Na spotkaniu będziemy zastanawiać się planami jakie zamierzamy zrealizować w roku  2017, omówimy spotkanie z Burmistrzem Wielunia do jakiego doszło w końcu tego roku. Poruszymy też sprawę nowych mundurów dla członków stowarzyszenia, zamówiony materiał dotarł, pozostaje kwestia uszycia, która jest w trakcie wyjaśniania.

Wszystkich członków SHBON prosimy o zastanowienie się nad ewentualnymi sprawami, które chcieliby zrealizować w ramach prac stowarzyszenia w roku 2017.

 

Jak zwykle na spotkanie stowarzyszenia serdecznie zapraszamy wszystkich czynnych uczestników oraz wszystkie osoby pragnące poznać jego działalność, czy ewentualnie zasilić jego szeregi.

 

 

Autor rysunku : Krzysztof Goździk "Formoza"

el-Gun

 


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Statystyki

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 0 | Wszystkie 110974

SH "BON" na facebooku

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Banery

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
XHTML and CSS. | stat4u | Aktualny PageRank strony shbon.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO