Polityka Cookies


Artystyczna jesień w zabytkowym parku w Sokolnikach
sobota, 19 listopada 2016 22:35

Przed tygodniem w nieodległych od Wielunia  Sokolnikach odbyła się impreza pod wymownym tytułem "Artystyczna jesień w zabytkowym parku w Sokolnikach". Główny motyw przyświecający przedsięwzięciu to aukcja starego sprzętu Obrony Cywilnej. Z uzyskanych pieniędzy organizatorzy zakupią zabawki dla lokalnych przedszkoli.

Ponadto w czasie trwania imprezy młodzież oraz mieszkańcy gminy Sokolniki porządkowali przepiękny park znajdujący się pomiędzy dawnym dworem, a budynkiem, w którym mieści się GOKSiT Sokolniki.

Stowarzyszenie Historyczne Bataliony Obrony Narodowej z Wielunia na zaproszenie organizatorów wzięło udział w tym przedsięwzięciu, pragnąc również dołożyć swoją cegiełkę do charytatywnego celu tj. zakupu zabawek dla milusińskich.

Uczestnikom imprezy zademonstrowaliśmy rekonstrukcję  przejścia granicznego na dawnej granicy polsko-niemieckiej, nie zabrakło charakterystycznego szlabanu, budki wartowniczej oraz rekonstruktora w przepięknym mundurze straży granicznej.Tego typu przejścia graniczne znajdowały się na naszym terenie między innymi w Praszce, Goli.

Mamy nadzieję, że nasza obecność choć w niewielkim stopniu sprawiła radość dzieciom, młodzieży oraz dorosłym mieszkańcom gminy Sokolniki biorącym udział w tym jesiennym pokazie.

Również członkowie SHBON z Wielunia wzięli udział w licytacji sprzętu OC przez co przyczynili się do zwiększenia środków uzyskanych ze sprzedaży.

Impreza sympatyczne, SHBON z Wielunia dziękuje Organizatorom za zaproszenie. Laughing

 

el-Gun

Poniżej relacje w lokalnej prasie i na stronach internetowych :

http://www.powiatowy.pl/2016/11/relacja-z-demobilizacji-w-sokolnikach/

http://www.tugazeta.pl/1,sokolniki-sie-demobilizuja,25371.html

http://www.sokolniki.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1596:artystyczna-jesien-w-parku-w-sokolnikach-relacja-z-imprezy&catid=79&Itemid=473

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 4 | Wszystkie 115415

Banery

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
XHTML and CSS. | stat4u | Aktualny PageRank strony shbon.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO