Polityka Cookies


SHBON spotkało sie z wojewodą łódzkim
czwartek, 24 listopada 2016 08:00

W dniu 16 listopada 2016 roku w  Muzeum Ziemi Wieluńskiej miało miejsce spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej z Wielunia  oraz wieluńskich harcerzy z  wojewodą łódzkim Panem - prof. Zbigniewem Rau.

Pierwsza część spotkania polegała na oprowadzeniu gościa przez Dyrektora Muzeum Ziemi Wieluńskiej Jana Książka po eksponowanych w placówce wystawach stałych i czasowych. Dyrektor opowiadał o wieluńskim muzeum, jego historii, o dorobku tej zasłużonej dla Wielunia instytucji kultury, o ludziach którzy przyczynili się przez lata do świetności  wieluńskiego muzeum.

W kolejnej rundzie głos zabrał prof. Zbigniewem Rau opowiadając o własnym spojrzeniu na historie Polski, zwracając szczególna uwagę na te istotne momenty, które odgrywały szczególne znaczenie, były przełomowe dla Polski.

Następnie czas poświęcony został na rozmowę z harcerzami i przedstawicielami SHBON, opowiadaliśmy o naszym stowarzyszeniu, działalności jaką prowadzimy, ale również o problemach z jakimi się spotykamy na co dzień. Mówiliśmy o planach jakie pragniemy zrealizować, wojewoda zaś wspominał o akcjach patriotycznych organizowanych przez inne organizacje pozarządowe na terenie województwa łódzkiego. Podczas rozmowy zarówno wieluńscy harcerze jak i SHBON z Wielunia uzyskało deklarację współpracy i pomocy ze strony Pana prof. Zbigniewa Rau oraz jego współpracowników.

Część finałowa to wywiady lokalnej prasy z prof. Zbigniewem Rau oraz wspólna fotografia uczestników spotkania wykonana na tle baneru wystawy "Lotnik skrzydlaty władca świata..."

 

el-Gun

 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 4 | Wszystkie 115415

Banery

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
XHTML and CSS. | stat4u | Aktualny PageRank strony shbon.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO