Polityka Cookies


XI KATYŃSKI MARSZ CIENI - Warszawia
wtorek, 10 kwietnia 2018 00:00

W dniu  8 kwietnia o godz. 15:00, spod Muzeum Wojska Polskiego ruszył XI Katyński Marsz Cieni, podczas którego w symboliczny sposób uczestnicy oddali hołd pomordowanym na Wschodzie Polakom.

Na stronie IPN możemy przeczytać : .. To milczący hołd dla blisko 22 tys. polskich oficerów zamordowanych przez Sowietów w 1940 r. w Katyniu i innych miejscach kaźni na Wschodzie, marsz wpisał się już w krwioobieg corocznych obchodów. Wśród zgładzonych w lesie katyńskim żołnierzy Wojska Polskiego, Korpusu Ochrony Pogranicza, Policji Państwowej byli lekarze, duchowni, urzędnicy, prawnicy, nauczyciele, inżynierowie, literaci…

Bardzo ładnie o idei powiedział – Jarosław Wróblewski, koordynator marszu -

- Chcemy w nim pokazać, że nasze milczenie podczas Marszu jest jak krzyk o ich pamięć. Choć zostali zamordowani w 1940 r. a prawda o tej zagładzie przestała być oficjalnie zakłamywana dopiero po 1989 r. Dzięki żywej pamięci, w sercu Warszawy, oficerowie z Katynia będą symbolicznie wśród nas.

W Katyńskim Marszu Cieni już po raz piąty udział wzięli  członkowie Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej z Wielunia. W tym roku była to ośmioosobowa reprezentacja, która występowała w imieniu SHBON lecz także reprezentowała Wieluń i Ziemię Wieluńską, bo przecież duża liczba oficerów pochodziła z naszego regionu                    .

W imieniu SHBON z Wielunia serdecznie dziękujemy Koleżankom i  Kolegom  z Grupy Historycznej "Zgrupowanie Radosław" za zaproszenie i możliwość  udziału w tym zapadającym w serce wydarzeniu.

el-Gun

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 29 | Wszystkie 116728

Banery

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
XHTML and CSS. | stat4u | Aktualny PageRank strony shbon.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO