Polityka Cookies


SHBON z Wielunia - niedzielne spotkanie
niedziela, 22 kwietnia 2018 21:01

W dniu dzisiejszym w siedzibie Muzeum Ziemi Wieluńskiej miało miejsce spotkanie członków Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej z Wielunia. Na spotkaniu tradycyjnie gościliśmy dyrektora Muzeum Ziemi Wieluńskiej Jana Książka oraz kolegę Piotra, który zapoznał się z działalnością SHBON oraz przedstawił własną  osobę, a także swoje zainteresowania i pasje. Okazało się, że Policja Państwowa II RP to formacja, której Piotr  poświęca najwięcej czasu i opracowuje jej historię, szczególnie na naszym terenie.

Dzisiejsze nasze  spotkanie poświęcone było w głównej mierze planom jakie ma stowarzyszenie do realizacji w miesiącu maju. Omówiono szczegółowo przedsięwzięcia min. dotyczące imprezy w Praszce 6.05.2018 r. tj. odsłonięcia pomnika poświęconego podporucznikowi Józefowi Góreckiemu, żołnierzowi, który 1 września  1939 roku wysadził most graniczny, przez co w znaczny sposób opóźnił wkroczenie Niemców na tym kierunku do Polski.

Ponadto skupiono się na  tegorocznej "Nocy Muzeów", w której to stowarzyszenie weźmie tradycyjnie udział. Kolejna impreza przypadająca w maju to "Marsz Nadwarciańskim Szlakiem Wojny Obronnej 1939 roku|" tu skupiono się na sprawach logistycznych, współpracy ze współorganizatorami, do których należą Nadleśnictwo Wieluń, UM Wieluń, UG Wierzchlas oraz Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Jak zwykle spotkanie okazało się owocne, gdyż na bieżąco pozwoliło poczynić ustalenia dotyczące działalności, "burza mózgów" jaką wykonaliśmy pozwoliła na wybranie najlepszych pomysłów i rozwiązań dotyczących najbliższej działalności. Kolejne spotkanie zaplanowano na koniec maja 2018 r.

 

el-Gun


 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 29 | Wszystkie 116728

Banery

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
XHTML and CSS. | stat4u | Aktualny PageRank strony shbon.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO