Polityka Cookies


" Prosty rachunek " tomik poezji Niny Pawlaczyk
czwartek, 07 czerwca 2018 11:35

W dniu 6 czerwca 2018 roku w Wieluńskim Domu Kultury miała miejsce promocja nowego tomiku poezji znanej wieluńskiej poetki Niny Pawlaczyk.

Książka tym razem nosiła tytuł " Prosty rachunek " i jest już ósmym z kolei dziełem tej płodnej poetki.

W promocji i spotkaniu z autorką wziął udział przedstawiciel Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej z Wielunia kolega Artur, któremu to autorka dedykowała jeden ze swoich wierszy.

Przepiękny wiersz mówi o historii rodzinnej, która to w latach 40 i 50 ubiegłego wieku była tak charakterystyczna dla wielu polskich rodzin. Autorka w sposób delikatny i piękny opowiada o strasznych czasach, o patriotach, którzy cierpieli i nigdy nie wyrzekli się honoru, miłości do wolnej Polski, dla których słowa złożonej wojskowej przysięgi były najcenniejsze, ważniejsze niż własne życie.

W imieniu Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej z Wielunia  dziękujemy Pani Ninie Pawlaczyk za przepiękne wiersze, tym bardziej,  że  wiersz "Pamięć i Honor" dotyczy jednego z żołnierzy Wieluńskich Batalionów Obrony Narodowej, a dedykowany jest jego wnukowi. Widać jak historia zatoczyła koło, nastąpiło pewnego rodzaju spełnienie.

Koledze Arturowi dziękujemy za obecność i reprezentowanie SHBON z Wielunia podczas promocji.

 

 

el-Gun


 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 4 | Wszystkie 116201

Banery

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
XHTML and CSS. | stat4u | Aktualny PageRank strony shbon.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO