Polityka Cookies


SHBON na wileńskiej Rossie.
niedziela, 15 lipca 2018 20:16

W miniony weekend  kolega Dawid członek Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej z Wielunia odwiedził Wilno. Podczas zwiedzania miasta zawitał także na wileńską Rossę, by tam udać się na cmentarz.

Cmentarz Na Rossie jest jedną z czterech polskich narodowych nekropolii. Zespół cmentarny składa się ze Starej Rossy powstałej w 1769, Nowej Rossy znajdującej się po drugiej stronie ulicy Listopadowej pierwsze pochówki w roku 1847, Cmentarza Wojskowego powstałego w 1920 oraz mauzoleum „Matka i Serce Syna”.

Relacja fotograficzna przygotowana przez kolegę Dawida obejmuje zdjęcia  nagrobków ze wszystkich części nekropolii. Ponadto na grobie-mauzoleum „Matka i Serce Syna” w imieniu własnym i stowarzyszenia Dawid złożył wiązankę kwiatów i zapalił znicz.

W czasie pobytu Dawid występował w koszulce organizacyjnej  Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej z Wielunia, przez co reprezentował stowarzyszenie i w sposób uroczysty oddał hołd poległym polskim żołnierzom oraz Polakom pochowanym na tym cmentarzu.

Dziękujemy koledze Dawidowi za pamięć i oddany hołd  oraz  relację fotograficzną.

Zdjęcie historyczne pochodzi ze strony : https://fotopolska.eu/


el-Gun

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 29 | Wszystkie 116728

Banery

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
XHTML and CSS. | stat4u | Aktualny PageRank strony shbon.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO