Polityka Cookies


Piknik Militarny w Skansenie - zaproszenie
sobota, 04 sierpnia 2018 17:32

W dniu 12 sierpnia 2018 roku w Skansenie Rzeki Pilicy (filii MCK) w godzinach 12:00 do 18:00 odbędzie się Piknik Militarny. Punktem kulminacyjnym będzie inscenizacja historyczna zatytułowana : " Atak czerwonoarmistów na strażnicę KOP - 17 września 1939 roku ".

Tak organizatorzy opisują inscenizację historyczną mająca się rozegrać w niedzielę : W Skansenie odtworzony zostanie epizod nawiązujący do jednego z wielu  przykładów obrony strażnicy KOP przez jej załogę, po zdradzieckim ataku ZSRR na Polskę 17 września 1939 r.

W roli strażnicy wystąpi budynek tzw. brogu a jako żołnierze KOP zaprezentują się rekonstruktorzy z SRH „Batalion Tomaszów” – sekcja polska, wspomagani przez kolegów ze Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej „Wieluń”.

Natomiast czerwonoarmistów zagrają rekonstruktorzy z Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Sałdaty”. Nie zabraknie również rekonstruktorów z sekcji niemieckiej SRH „Batalion Tomaszów”.

Na zaproszenie Kolegów ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Batalion Tomaszów w  "Pikniku Militarnym w Skansenie" wezmą udział członkowie Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej z Wielunia.

W imieniu Organizatorów zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej nadchodzącej imprezie, która oprócz inscenizacji historycznej pełna będzie wielu atrakcji i niespodzianek.

O szczegółach można przeczytać poniżej  :

http://tomaszow.pl/piknik-militarny-w-skansenie/

 

 

 

 


 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 29 | Wszystkie 116728

Banery

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
XHTML and CSS. | stat4u | Aktualny PageRank strony shbon.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO