Polityka Cookies


79. rocznica wybuchu II Wojny Światowej - Wieluń
czwartek, 20 września 2018 18:02

Na tegoroczne obchody do Wielunia przybyło wielu zaproszonych gości  miedzy innymi sekretarz stanu kancelarii Prezydenta RP  Adam Kwiatkowski, posłowie na Sejm, ks. biskup Andrzej Przybylski z archidiecezji częstochowskiej, wiceprezes NIK Mieczysław Łuczak, generałowie, przedstawiciele kościoła, harcerze, sportowcy.

To właśnie sportowcy z symbolicznym ogniem pokoju i pojednania dotarli na uroczystość. Brali udział w biegu  pamięci, który miał swój początek na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem, a zakończył  się przed pomnikiem upamiętniający zniszczenie szpitala w pierwszych minutach II wojny światowej.

Uroczystości rozpoczął uliczny spektakl w wykonaniu uczniów wieluńskich szkół i Teatru Ognia Nam-Tara, scenariusz przygotowała dyrektor Wieluńskiego Domu Kultury Elżbieta Kalińska. W dalszej kolejności miały miejsce uroczyste okolicznościowe przemówienia, po których zebrani złożyli wieńce i wiązanki przed pomnikiem.

Jak co roku na uroczystościach nie zabrakło  nielicznych już żyjący, świadków historii, osób pamiętające tamte wydarzenia sprzed 79 lat.

Całość uroczystości uświetniła oprawa w wykonaniu orkiestry i kompanii reprezentacyjnej 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia.

Członkowie SHBON z Wielunia wystawili wartę honorową pod pomnikiem oraz poczet proporcowy. Po zakończeniu uroczystości zapaliliśmy znicze na mogiłach żołnierzy wrześniowych znajdujących się na wieluńskim cmentarzu i na mogile żołnierskiej w pobliskim Gaszynie.

Zdjęcia pochodzą ze strony :

http://wielun.naszemiasto.pl/artykul/wielun-godz-4-40-obchody-79-rocznicy-wybuchu-ii-wojny,4784329,artgal,t,id,tm.html

 

 

el-Gun

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 29 | Wszystkie 116728

Banery

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
XHTML and CSS. | stat4u | Aktualny PageRank strony shbon.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO