Polityka Cookies


"Lato na patriotyczną nutę" - Dzietrzkowice
wtorek, 25 września 2018 14:04

W dniu 02.09.2018 roku członkowie Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej z Wielunia na zaproszenie Organizatorów wzięli udział w imprezie zatytułowanej "Lato na patriotyczną nutę". Generalnie był to festiwal orkiestr dętych, które wykonywały patriotyczne i wojskowe utwory związane z przypadającą w tym roku 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. I tak w ramach festiwalu prezentowały się orkiestry z  Dzietrzkowic, Vivo z Białej, Gminna Orkiestra Dęta z Radłowa oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zajączki Pierwsze.

Nasz udział w imprezie to zorganizowanie punktu przejściowego w grze terenowej, w której to brała młodzież, uczniowie ze szkół z terenu gminy Łubnice. Nasz punkt dotyczył wiedzy na temat dawnego powiatu wieluńskiego i formacji jaka były Wieluńskie Bataliony Obrony Narodowej.

Wcześniejsza prelekcja kustosza z Muzeum Ziemi Wieluńskiej na tematy historyczne, które to później znalazły się w pytaniach zadawanych młodzieży spowodowały, że przygotowane pytania  okazywały się proste i nie sprawiały problemów przy udzielaniu odpowiedzi. Niektóre drużyny posiadały sporządzone podczas prelekcji notatki i te szybko i składnie udzielały odpowiedzi.

Z pewnością zabawa połączona z elementami edukacyjnymi sprawiła wiele radości zarówno uczniom, jak i członkom SHBON z Wielunia i pozwoliła wszystkim na pogłębienie wiedzy historycznej dotyczącej naszego regionu.

Z naszej strony dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w tej patriotycznej imprezie.

Całość realizowanego zadania dofinansowano ze środków " Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2021"

 

Lokalne media informowały :

http://www.tugazeta.pl/1,lato-na-patriotyczna-nute,32674.html#galeria

 

 

"

el-Gun

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 29 | Wszystkie 116728

Banery

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
XHTML and CSS. | stat4u | Aktualny PageRank strony shbon.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO