Polityka Cookies


Piknik patriotytczny w Strojcu
wtorek, 30 października 2018 19:01

W dniu 27 października 2018 roku członkowie Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej z Wielunia wzięli udział w pikniku "Dla Niepodległej" zorganizowanym przez Zespół Szkolno Przedszkolny w Strojcu gmina Praszka.

W imprezie braliśmy udział wspólnie z kolegami z GRH 58 pp (4psw) z Dzierżoniowa przedstawiając sylwetkę żołnierza II Rzeczypospolitej Polskiej. Na piknik zaprosił nas kolega Przemek, jak się okazało kiedyś był uczniem Szkoły Podstawowej w Strojcu.

Strojec to wieś położona około 5 km od Praszki, w zapisach pojawia się już około 1236 roku, kiedyś należała do rodu Potockich, a obecnie jest jedna z większych miejscowości pomiędzy rudnikami, a Praszką.

Nasz sobotni pobyt w Strojcu przebiegał w miłej atmosferze, zaprezentowaliśmy dzieciom oraz rodzicom, a także mieszkańcom umundurowanie i uzbrojenie żołnierza polskiego z okresu kampanii wrześniowej 1939 roku. Jak zwykle padało wiele pytań, na które staraliśmy się odpowiadać. Nie zabrakło tez licznych fotografii najmłodszych z elementami uzbrojenia i umundurowania  żołnierza.

Jesienna wietrzna pogoda i szybko zapadający zmrok niezbyt służył tego typu imprezie lecz pomimo tego, wspólne ognisko i ciepło z niego bijące spowodowało,  że zebrani przy nim młodzi i starsi chętnie śpiewali patriotyczne piosenki dobrze się bawiąc.

My ze swej strony dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i poczęstunek, a kolegom z GRH 58 pp (4psw) za spotkanie i możliwość wzięcia udziału w pikniku "Dla Niepodległej" w strojeckiej szkole.

Ostatnie zdjęcie w galerii pochodzi ze strony Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Strojcu :

https://www.facebook.com/pages/category/Elementary-School/Zesp%C3%B3%C5%82-Szkolno-Przedszkolny-w-Strojcu-262024137531424/

 

 

el-Gun

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 29 | Wszystkie 116728

Banery

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
XHTML and CSS. | stat4u | Aktualny PageRank strony shbon.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO